Falsifikuan rezultatin e 25 prillit, Gjykata liron 6 numëruesit në Elbasan - Gazeta Express
string(73) "falsifikuan-rezultatin-e-25-prillit-gjykata-liron-6-numeruesit-ne-elbasan"

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2022 10:52

Falsifikuan rezultatin e 25 prillit, Gjykata liron 6 numëruesit në Elbasan

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2022 10:52

Gjykata e Elbasanit ka vendosur detyrim paraqitje për 6 numëruesit e KZAZ nr.50 në Elbasan të cilët u ndaluan për falsifikim të rezultatit të zgjedhjeve në 25 prill, edhe pse prokuroria kërkoi arrest me burg për të 6-të .

Gjatë seancës, prokuroria kërkoi arrest me burg për numëruesit Erald Karriqi, Ylli Kuka, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku, Olgert Alla.

Lexo Edhe:

Ndërkohë në kërkim janë edhe 2 numëruesit e tjerë, Oltion Bajrami, dhe Eduart Zito.