Fabio Grosso shkruan historinë, emërohet trajner i Lyonit - Gazeta Express
string(56) "fabio-grosso-shkruan-historine-emerohet-trajner-i-lyonit"

Fabio Grosso shkruan historinë, emërohet trajner i Lyonit

Sport

Gazeta Express

16/09/2023 13:18

Lyoni ka zyrtarizuar sot trajnerin e ri, Fabio Grosso, pas shkarkimit të Laurent Blanc.

Italiani nënshkroi kontratë deri më 30 qershor 2024, me mundësi vazhdimi të kontratës edhe për një sezon shtesë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Grosso bëhet italiani i parë në histori që do të drejtojë skuadrën e Lyonit.

45-vjeçari së fundmi ishte trajner i Frosinones, skuadër të cilën e inkuadroi nga Serie B në Serie A – teksa u largua në fund të sezonit të kaluar.

Ai ma herët ka drejtuar edhe Sionin, Brescian, Hellas Veronan dhe Barin. /Gazeta Express/