Express siguron dokumentin e marrëveshjes për koalicionin LSDM-BESA - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

27/02/2020 14:01

Express siguron dokumentin e marrëveshjes për koalicionin LSDM-BESA

Ballina

Gazeta Express

27/02/2020 14:01

“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të koalicionit, LSDM dhe BESA për arrtijen e një marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet e parakohshme parlametnare që pritet të mbahen më 12 prill.

Në vijim keni dokumentin e plotë të nënshkruar nga Zoran Zaev dhe Bilall Kasami, me çka u zyrtarizua koalicioni parë parazgjedhor mes një partie shqiptare dhe një partie maqedonase.

Dokumenti është siguruar nga burime brenda partiake.

GazetaExpress/B.Leka/