Evra: Varane si Ferdinand, United bëri lëvizje të mençur - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 20:21

Evra: Varane si Ferdinand, United bëri lëvizje të mençur

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 20:21

Evra beson se United ka bërë goditje të madhe duke afruar Varanen.

Pas 10 sezoneve, Rapahele Varane la Real Madridin për t’u transferuar te Manchester United, ku ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me mundësi vazhdimi dhe një tjetër.

Lexo Edhe:

Për ishin e Djajve të Kuq, Patrice Evra, Varane është një blerje fantastike.

“Raphael Varane më kujton Rio Ferdinandin. Është i shkëlqyer me topin në këmbë, gjithashtu edhe në lojën në ajër. Ai është qendërmbrojtësi perfekt. I qetë më topin nën kontroll dhe mund të shënojë edhe gola gjithashtu. Është një transferim i nivelit të lartë, më i miri për Manchester United”, u shpreh Evra. /Gazeta Express/