“Euro 2020”, të gjitha çiftet dhe orari i ndeshjeve - Gazeta Express

“Euro 2020”, të gjitha çiftet dhe orari i ndeshjeve

Instant

Gazeta Express

23/06/2021 23:05

Gjermania, Portugalia dhe Franca janë skuadrat e fundit që kanë prerë biletën për një vend në mesin e 16 më të mirave në Kampionatin Evropian.

Tashmë janë kompletuar të gjitha çiftet që do të luftojnë nga dita e shtune për një vend fillimisht në çerekfinale, më pas gjysmëfinale dhe në fund në finalen e madhe të Wembley, raporton Gazeta Express.

Kroacia vs Spanjë, Gjermani vs Angli do të jenë ndeshjet më interesante në fazën tjetër.

Belgjika vs Portugalia
Anglia vs Gjermania
Kroacia vs Spanja
Italia vs Austria
Uells vs Danimarka
Holanda vs Çekia
Suedia vs Ukraina
Franca vs Zvicra

Ndeshjet do të zhvillohen me 26, 27, 28 dhe 29 qershor. /Gazeta Express/