Euro 2020 më i plotë me tifozët të pranishëm - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 21:30

Euro 2020 më i plotë me tifozët të pranishëm

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 21:30

Ka filluar ndeshja Turqi – Itali dhe bashkë me të ka nisur rrugëtimin Kampionati Evropian me një vit vonesë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ndeshja mes Turqisë dhe Italisë luhet në Romë në stadiumin “Olimpico”, shkruan Gazeta Express.

Me nisjen e Kampionatit Evropian, janë lejuar edhe tifozët në stadiume, që do ta bëjnë shumë më të plotë këtë Evropian.

Në stadium sonte, maksimumi mund të lejohen rreth 23 mijë tifozë

Image
Image
Image