Ethe Lige të Kampionëve, formacionet zyrtare Atalanta – PSG - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

12/08/2020 19:59

Ethe Lige të Kampionëve, formacionet zyrtare Atalanta – PSG

Futboll

Gazeta Express

12/08/2020 19:59

Atalanta dhe Paris Saint Germain kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare të çerekfinales së parë në Ligën e Kampionëve

Skuadra italiane konsiderohet befasia e këtij sezoni dhe ka arritur në këtë fazë në saj të një loje tepër të bukur të aplikuar nga Gasperini.

Ai sonte ka startuar me ekipin e tij më të mirë të cilit i prin Papu Gomez e Zapata.

Ndërkohë, nga minuta e parë për Parisin nuk ka startuar Kylian Mbappe për shkak se vuan nga një lëndim i vogël, por ai është në bankë dhe sulmuesi i rrezikshëm francez mund të aktivizohet.

Por sulmit francez sot i prin Neymar bashkë me Icardin.

Fituesi i kësaj ndeshje do të kualifikohet në gjysmëfinale. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare: Atalanta – PSG