Eskalon keq aktori kosovar ndaj ambasadorit Gashi, ia shan nënën dhe e quan “gjo e gjallë” - Gazeta Express

Gazeta Express

20/10/2020 11:03

Eskalon keq aktori kosovar ndaj ambasadorit Gashi, ia shan nënën dhe e quan “gjo e gjallë”

Gazeta Express

20/10/2020 11:03

Aktori kosovar Agan Asllani, me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, e ka ofenduar rëndë ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, duke ia sharë nënën si dhe duke e quajtur “gjo e gjallë”.

Këtë reagim aktori e ka bërë pasi ambasadori Gashi ka shpërndarë karikatura të Pejgamberit Muhamed në profilin e tij në Twitter.

Aktori për ambasadorin thotë se “as nëna e tij nuk e don”.

Postimi i tij i plotë:

Postimi i Qëndrim Gashit për Pejgamberin Muhamed ka ngjallur shumë reagime në rrjet, ndërsa pas postimit nuk është prononcuar akoma Gashi.

Gazeta Express ka tentuar të marrë një koment nga ambasadori Gashi, por deri më tani ai nuk ka kthyer përgjigje. /Gazeta Express/