Erë e pazakontë në kabinë: Anulohet fluturimi i aeroplanit zviceran me 180 pasagjerë - Gazeta Express
string(83) "ere-e-pazakonte-ne-kabine-anulohet-fluturimi-i-aeroplanit-zviceran-me-180-pasagjere"

Erë e pazakontë në kabinë: Anulohet fluturimi i aeroplanit zviceran me 180 pasagjerë

Lajme

Gazeta Express

24/06/2024 23:37

Afër 180 pasagjerët, sa ishin aty, u bartën në një tjetër lidhje nëpërmjet Gjenevës. Do të arrijnë në destinacionin e tyre në Brindisi, nesër.

Të hënën, fluturimi i kompanisë ajrore zviceran Swiss (LX1722) nga Cyrihu për në qytetin port italian të Brindisit u desh të anulohej. Arsyeja për këtë ishte një erë e pazakontë që u zbulua në kabinë, thonë nga kompania Swiss për mediat zvicerane, transmeton albinfo.ch.

Lexo Edhe:

“Zbritja u zhvillua në orën 13:50 dhe u realizua pa tronditje. Pothuajse 180 pasagjerët, sa ishin në aeroplan u bartën në një tjetër lidhje nëpërmjet Gjenevës dhe do të arrijnë në destinacionin e tyre në Brindisi nesër”, thuhet në deklaratën e kompania ajrore, shkruan 20minuten.ch.

“Siç është e zakonshme në një rast të tillë, Swiss ofron shërbime shtesë mbështetëse si akomodimi në hotel, udhëtimet e nevojshme me taksi, ushqimet ose telefonatat deri në nisje”, vazhdon deklarata.