Ëndrra për medalje të artë Olimpike mbetet vetëm ëndërr për Djokovicin dhe Serbinë - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

30/07/2021 12:00

Ëndrra për medalje të artë Olimpike mbetet vetëm ëndërr për Djokovicin dhe Serbinë

Sport

Gazeta Express

30/07/2021 12:00

Novak Djokovic asessi ta realizojë ëndrrën e tij personale dhe të Serbisë.

Pas dështimit për medalje të artë në Rio 2016, tenisti serb premtoi që ëndrrën e tij do ta realizojë në Tokio 2020.

Lexo Edhe:

Por, kjo nuk ndodhi, ai dështoi përsëri, duke humbur në gjysmefinale nga tenisti gjerman, Alexander Zvarev 2-1 (6-1, 3-6, 1-6).

Një medalje e artë është ajo që i mungon Djokovicit e të cilën e gjithë Serbia dëshiron ta fitojë ylli i saj.

Djokovicit i mbetet të luftojë vetëm për te bronztën.

Serbia vazhdon të mbetet me një medalje të artë në këto Lojëra Olimpike. /Gazeta Express/