EMRI/ Lehtësoi masën e sigurisë për një dënuar, arrestohet ish-punonjësi i Prokurorisë së Kukësit - Gazeta Express
string(95) "emri-lehtesoi-masen-e-sigurise-per-nje-denuar-arrestohet-ish-punonjesi-i-prokurorise-se-kukesit"

EMRI/ Lehtësoi masën e sigurisë për një dënuar, arrestohet ish-punonjësi i Prokurorisë së Kukësit

Shqiperi

Gazeta Express

27/09/2023 9:45

Policia ka vënë në pranga një 38-vjeçari, aktualisht avokat, pasi në kohën kur ishte punonjës i prokurorisë së Kukësit, ndikoi në uljen e dënimit të një të dënuari.

Sippas policisë, ndalimi i këtij shtetasi, rezultat i bashkëpunimit ndërmjet Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale, në DPPSH, dhe Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës.

Lexo Edhe:

Shërbimet e Policisë, në zbatim të urdhrit të prokurorit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ndaluan në Kukës dhe vunë në pranga shtetasin Arjan Cengu, 38 vjeç, banues në Kukës.

Ndaj 38-vjeçarit është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, pasi dyshohet se më datë 05.03.2021, kohë kur Arjan Cengu ka qenë punonjës në Prokurorinë e Kukësit, ka ushtruar ndikim të paligjshëm, për të lehtësuar masën e sigurisë, të caktuar ndaj shtetasit F. I.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për veprime të mëtejshme.