Emrat e njohur të estradës që janë trajnuar për vokal te tenori i njohur - Gazeta Express

Gazeta Express

07/08/2020 16:13

Emrat e njohur të estradës që janë trajnuar për vokal te tenori i njohur

Gazeta Express

07/08/2020 16:13

Ka bashkëpunuar me shumë emra të njohur të skenës muzikore si trajner i vokalit, por një ndër zërat më të bukur të skenës është Tuna, sipas Luan Durmishit.

Ai flet se si gjatë shtatzenisë, Tuna kishte probleme me vokal, por që puna e saj e madhe bëri që të interpretoj një këngë shumë të vështirë, siç është ajo me titull duam në “Kënga Magjike”.

“Ka qenë kënaqësi të punoj me Tunën, por nuk ishte aspak e lehtë sepse në fazën kur kam punuar me të, ajo ishte shtatëzënë dhe nuk e ka pas aspak të lehtë rikthimin e saj në Këngën Magjike”, u shpreh ai për emisionin “Sonte”më T7.

Ndërkohë ai gjatë kësaj interviste u ndal edhe te disa emra të cilët, sipas tij, nuk e meritojnë popullaritetin që kanë krahas vokalit.

I pyetur se kush nuk meriyon famën që ka, ai u shpreh: “Dafina Zeqiri ka potencial të madh,  por te ne profesionistët len me kuptu që zeri i saj është pafundësisht i madh dhe i bukur, edhe Dhurata Dora është një vokal i shkelqyeshëm. Për atë që e bëjnë e meritojnë por mundet edhe më shumë”./Gazeta Express/

SONTE | Bën kthesë në karrierë, tenori me projekt muzikor që ka cak politiken