Eminem shokon të gjithë në Oscars, performon pas 17 vjetëve për herë të parë këngën fituese - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

10/02/2020 11:25

Eminem shokon të gjithë në Oscars, performon pas 17 vjetëve për herë të parë këngën fituese

Ballina

Gazeta Express

10/02/2020 11:25

Eminem ka befasuar të gjithë kur është shfaqur mbrëmë në skenën e Oscars, për të performuar këngën “Lose Yourself” me të cilën ka fituar para 17 vjetëve.

Padyshim, pas fitores së ‘Parasite’, momenti më i veçantë i mbrëmjes së ceremonisë Oscar ishte paraqitja e Eminem në skenë.

Reperi para 17 vjetëve është shpërblyer me çmim Oscar për këngën ‘Lose Yourself’ e cila ishte pjesë e filmit të tij, 8 Mile, mirëpo ai nuk ishte i pranishëm për të pranuar çmimin pasi që atëherë nuk i interesonte për ceremonitë e ndarjes së çmimeve. shkruan Gazeta Express.

“Lose Yourself” winning Best Original Song Oscar®

Eminem ka treguar se derisa po mbahej ceremonia në vitin 2003, ai ishte duke shikuar filma të animuar në shtëpi me vajzën e tij.

Ndërsa mbrëmë kur doli në skenë, pas hutisë që krijoi në publik, të pranishmit shumë shpejt e morën veten dhe filluan të këndojnë bashkë me reperin këngën e famshme./Gazeta Express/

Eminem Lose Yourself Performance at Oscars (2020)

Filmi “Parasite” nga Korea e Jugut bën historinë duke fituar çmimin kryesor në Oscars 2020