Emërimet në Kushtetuese, Basha dhe Vasili takim me delegacionin e Venecias - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 8:46

Me i fundit

Emërimet në Kushtetuese, Basha dhe Vasili takim me delegacionin e Venecias

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 8:46

Çështja e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese eshte ne qender te takimit qe sapo ka nisur mes Delegacionit te Venecias që ndodhet në vendin tonë dhe perfaqësuesve të opozitës.

Ne takim ndodhet kryedemokrati Lulzim Basha, nderkohe qe merr pjese edhe nenkryetari i LSI-se, Petrit Vasili, Sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi dhe ish deputeti Oerd Bylykbashi.

Takimi do të jetë në kuadër të një mëngjesi punë, ndërsa më pas kreu i Partise Demokratike, Basha pritet te kete nje komunikim me mediat ne mbyllje te bisedes me delegacionin.

Nderkohe qe po sot pritet qe delegacioni i Venecias do të takohet me kreun e KED, Ardian Dvorani.

Dje ekspertët e Venecias patën axhedne te ngejshur takimesh me Presidentin e vendit, Ilir Meta, kryeparlamentarin Ruçi, përfaqësuesit e komisionit hetimor dhe Arta Vorpsin.

vasili
basha
basha1
basha2
basha3