Elsa Lila nga burgu në prezantuese të Festivalit të Këngës në RTSH? - Gazeta Express
string(66) "elsa-lila-nga-burgu-ne-prezantuese-te-festivalit-te-kenges-ne-rtsh"

Elsa Lila nga burgu në prezantuese të Festivalit të Këngës në RTSH?

Yjet

Gazeta Express

21/10/2022 23:18

Elsa Lila duket se është në përpjekje për t’u rikthyer fuqishëm. Ajo ka hapur një llogari në Instagram ku në pak ditë ka më shumë se 11 mijë ndjekës.

Ka realizuar së fundmi edhe një set fotosh me Fadil Berishën ku ndër të tjera falënderon ndjekësit e saj dhe premton se së shpejti ajo të vijë në Shqipëri.

Por sipas portalit të showbizzit, Kryefjala.com duket se ajo  është afër zbulimit të arsyes së kthimit të saj dhe kjo sipas burimeve jozyrtare të cilët na bëjnë me dije se, këngëtarja mund të jetë pjesë e Festivalit të RTSH-së.

Elsa nuk e ka fshehur kurrë në publik simpatinë dhe përkrahjen ndaj Partisë Socialiste dhe Edi Ramës dhe duket do të rikthehet aty ku nisi karriera e saj.

Kujtojmë që Elsa Lila u arrestua muaj më parë në Itali me akuza si pjesë e një grupi që merrej me trafik lëndësh narkotike.

Megjithatë Elsa nuk ka shumë nevojë për “pastrim imazhi” sepse ajo do të ishte një vlerë e shtuar për festivalin pasi është fituese e dy çmimeve të para të tij. Aq më shumë që publiku e mban mend ende si “Elsa e vogël” me zë të fuqishëm.

Po ashtu, ajo ka shpërndarë edhe një video në faqen e saj ku është duke kënduar në festivalin e RTSH bashkë me Pirro Çakon.