Elon Musk tallet me anijen e Jeff Bezos - Gazeta Express

AutoTech

Gazeta Express

14/08/2021 11:10

Elon Musk tallet me anijen e Jeff Bezos

AutoTech

Gazeta Express

14/08/2021 11:10

Elon Musk është kënaqur që ai dhe jo Jeff Bezos kanë marrë një kontratë nga NASA.

Sherri mes Elon Musk dhe Jeff Bezos padyshim ka filluar që shumë kohë më parë dhe tashmë ka filluar të ndodh më shumë si pasojë e garës pë hapësirë.

Lexo Edhe:

Sfondi i një ngacmimi tjetër është vendimi i NASA -s për të fluturuar në Hënë me SpaceX të Musk në vend të Origjinës Blu të Bezos.

Një zëdhënës i Blue Origin tani e ka kritikuar këtë përsëri, pasi gazetari i Ëashington Post Christian Davenport postoi në Twitter.

Musk iu përgjigj shkrimit në Tëitter me një fotografi që tregon një modul hënor të deformuar nga Blue Origin dhe shkroi: “Kjo disi nuk ishte bindëse”.