Elon Musk kthen zyrat e Twitter-it në “hotel” për stafin - Gazeta Express
string(54) "elon-musk-kthen-zyrat-e-twitter-it-ne-hotel-per-stafin"

Elon Musk kthen zyrat e Twitter-it në “hotel” për stafin

Lajme

Gazeta Express

08/12/2022 8:02

BBC ka siguruar fotografi të zyrës së Twitter, e cila është shndërruar në dhoma gjumi dhe autoritetet në San Francisko po hetojnë për shkelje të mundshme të kodit të ndërtimit.

Një imazh tregon një dhomë me një krevat dopio, duke përfshirë një gardërobë dhe pantofla.

Lexo Edhe:

Një ish-punëtor tha se shefi i ri i Twitter, Elon Musk ka qëndruar në selinë që kur bleu firmën.

Ai muajin e kaluar i dërgoi e-mail të gjithë stafit të Twitter duke thënë se “do të duhet të jenë jashtëzakonisht të fortë” për të pasur sukses.

Departamenti i Inspektimit të Ndërtimit në San Francisko ka konfirmuar se po heton shkeljet e mundshme pas një ankese.

Në një postim të fshirë tani, Musk postoi se ai do të punonte dhe do të flinte në zyrë.

BBC-së i janë dhënë gjithashtu fotografi të divaneve në Twitter duke u përdorur si shtretër.

Një dhomë tjetër konferencash ka një orë alarmi dhe një fotografi të vendosur mbi një shtrat.

“Duket si një dhomë hoteli,” tha një ish-punëtor. Ata vazhduan duke thënë se Musk fle rregullisht në selinë e Twitter në San Francisko.

Twitter nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment nga BBC.

Muajin e kaluar, Musk, i cili përfundoi marrjen e tij në Twitter në tetor, i dërgoi e-mail të gjithë stafit të kompanisë duke thënë se do të duhej të punonin “orë të gjata me intensitet të lartë”.

“Vetëm performanca e jashtëzakonshme do të përbëjë notë kaluese”, ka shkruar ai.

Senatori i shtetit të Kalifornisë, Scott Wiener i tha BBC të mërkurën: “Ai tani po i bën ata [punëtorët] të flenë në Twitter.

“Është e qartë se ai nuk kujdeset për njerëzit. Ai nuk kujdeset për njerëzit që punojnë për të.”

Një zyrtar i Departamentit të Inspektimit të Ndërtimit i tha partnerit të BBC-së në SHBA, CBS News: “Ne duhet të sigurohemi që ndërtesa të përdoret siç është menduar.”

Në një përgjigje ndaj një gazetari në Twitter, Musk postoi se qyteti duhet t’i japë përparësi mbrojtjes së fëmijëve nga pasojat e keqpërdorimit të drogës opioid./Abcnews.al