Elon Musk dikur gjumin e kishte bërë në fabrikat e Tesla-s, ja pse - Gazeta Express
string(65) "elon-musk-dikur-gjumin-e-kishte-bere-ne-fabrikat-e-tesla-s-ja-pse"

AutoTech

Gazeta Express

29/02/2024 22:06

Elon Musk dikur gjumin e kishte bërë në fabrikat e Tesla-s, ja pse

AutoTech

Gazeta Express

29/02/2024 22:06

Videoja ku Elon Musk flet për zakonet e tij të gjumit është bërë virale në rrjete sociale.

Gjatë Konferencës së 29-të vjetore të Investimeve Baron në New York, Musk ka zbuluar se rezidencat e tij kryesore për gati tre vite nuk ishin shtëpitë, por fabrikat e Tesla-s në Nevdad dhe Fremont.

Lexo Edhe:

Miliarderi ka zbuluar se flinte në dysheme në një përpjekje për të motivuar punonjësit e tij, dhe për t’u siguruar se udhëheqësi i tyre ishte me ta në vend që “të pinte Mai Tai në ndonjë ishull”, përcjell Telegrafi.

“Arsyeja pse fjeta në dysheme nuk ishte sepse nuk mund të kaloja matanë rrugës dhe të flija në një hotel. Ishte sepse doja që rrethanat në të cilat ndodhesha të ishin më të këqija se të kujtdo tjetër në kompani. Sa herë që ata ndjenin dhimbje, doja që dhimbjet e mija të ishin më të mëdha”, dëgjohet të thotë Musk.

Që kur u shpërndanë, pamjet kanë grumbulluar më shumë se 542 mijë shikime. Shumë prej përdoruesve kanë lavdëruar Musk për përkushtimin ndaj punës së tij.

“Elon Musk është paksa i çuditshëm, por pikërisht kjo është arsyeja pse ai është kaq i suksesshëm”, ka shkruar një përdorues.