Ekspozitë/ ‘Dhuna nuk fshehet mrena mureve’ - Gazeta Express
string(40) "ekspozite-dhuna-nuk-fshehet-mrena-mureve"

Ekspozitë/ ‘Dhuna nuk fshehet mrena mureve’

Arte

Gazeta Express

23/06/2022 16:45

Rrjeti i Grave të Kosovës ka njoftuar së nesër do të hapët ekspozita “Dhuna nuk fshehët mrena mureve”. Ekspozita do të organizohet të Hekurudha në Fushë Kosovë dhe do të jetë e hapur për publikun nga ora 10:00 deri në ora 16:00.

Partner për organizim: INFRAKOS

Lexo Edhe:

Ekspozita përkrahet nga Bashkimi Evropian përmes UN Women dhe Agjencioni Austriak për Zhvillim (ADA)

Thirrja e ekspozitës:

Hajde, merr guxim parakalo mrena ktyne mureve, mrena ktij labirinti. Veç kujdes, kujdes se munesh me u hutu, me u ç’orientu, e besa edhe me u dëshpru. Kujdes, se munesh me u ni qashtu qysh nihen 68% e grave që kanë përjetu dhunë në Kosovë. Hajde e ngoj tregimet e vërteta të grave dhe burrave. Hajde, e mëno edhe ti:

Qysh mujm me i rrëzu këto mure bashkë?

Qysh mujm me ju dhonë fund ktyne vujtjeve t’heshtuna?

/Gazeta Express