Ekspozita ‘Vizatime në letër’ së shpejti në Galerinë e Ministrisë së Kulturës - Gazeta Express
string(75) "ekspozita-vizatime-ne-leter-se-shpejti-ne-galerine-e-ministrise-se-kultures"

Ekspozita ‘Vizatime në letër’ së shpejti në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

Arte

Gazeta Express

29/07/2022 16:36

Së shpejti në Galerinë e Ministrisë së Kulturës do të hapet ekspozita “Vizatime n’letër” e artistes Nurhan Qehaja e kuruar nga Majlinda Hoxha. Ekspozita do të  hapet më datë 03 gusht në ora 19:00 dhe do të qëndrojë e hapur deri më datën 20 shtator 2022.

Kujtojmë së në Galerinë e Ministrisë së Kulturës muajve të kaluar kishte ekspozita tjera të hapura për publikun. Ndër to ishte edhe ekspozita “Loja” të artistit Nusret Salihamixhiqi e kuruar nga Jakup Ferri.

Lexo Edhe:

Kjo ekspozitë mbeti e hapur për vizitorë deri me 26 korrik 2022.

/Gazeta Express