Eksploziv në dyqanin e shqiptarit, i gjithë fshati në këmbë nga shpërthimi - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

15/02/2020 9:02

Eksploziv në dyqanin e shqiptarit, i gjithë fshati në këmbë nga shpërthimi

Ballina

Gazeta Express

15/02/2020 9:02

Shpërthimi i një sasie eksplozivi ka zgjuar në këmbë banorët e një fshati në Lezhë orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune.

Sasia e tritolit i është vënë shtetait Arben Malotaj. Eksplovizi ishte vendosur në dyqanin e shtetasit në fjalë dhe fatmirësisht përveçse dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

Policia ka nisur hetimet, ndërsa familja Malotaj është shprehur se nuk ka asnjë konflikt./Express