Ekipi kosovar në CS2 ndan rrugët me organizatën Guild Esports - Gazeta Express
string(61) "ekipi-kosovar-ne-cs2-ndan-rruget-me-organizaten-guild-esports"

eSPORTS

Gazeta Express

24/05/2024 11:12

Ekipi kosovar në CS2 ndan rrugët me organizatën Guild Esports

eSPORTS

Gazeta Express

24/05/2024 11:12

Ekipi kosovar në Counter-Strike 2, Bad News Eagles ka ndarë rrugët me organizatën britanike, Guild Esports.

Kjo u bë e ditur nga vet organizata Guild përmes një postimi në llogarinë e tyre zyrtare në Twitter.

“Nga sot, Bad News Eagles dhe Guild Esports bashkërisht u pajtuan që të ndajnë rrugët. Jemi mirënjohës për ekipin për punën e madhe me fanellën e Guild dhe i urojmë më të mirat në të ardhmen”, thuhet në njoftim.

Ekipi kosovar pati një krizë të madhe dhe humbje të njëpasnjëshme kohëve të fundit, duke rezultuar edhe në prishjen e marrëveshjes me Guild. /Gazeta Express/