Ekipi kosovar i mundjes arrin në Stamboll, pritet kthimi i tyre në Kosovë - Gazeta Express
string(72) "ekipi-kosovar-i-mundjes-arrin-ne-stamboll-pritet-kthimi-i-tyre-ne-kosove"

Sport

Gazeta Express

07/02/2023 16:50

Ekipi kosovar i mundjes arrin në Stamboll, pritet kthimi i tyre në Kosovë

Sport

Gazeta Express

07/02/2023 16:50

Delegacioni i Kosovës i mundjes ka arritur këtë të martë në Stamboll.

Ekipi kosovar i mundjes ndodhej në qytetin Kahramanmarash, për të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “12 February”, teksa më pas përjetoi tmerrin shkaku i tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Qyteti në fjalë ishte një prej më të goditurve nga tërmeti, por fatmirësisht delegacioni kosovar, që ndodhej atje, shpëtoi nga më e keqja.

Pasi u larguan nga Kahramanmarashi, kosovarët shkuan në Kayseri të hënën, kurse sot udhëtuan drejt Stambollit.

Delegacioni i Kosovës në mundje tani pritet që shpejt të rikthehet në vendin tonë.

Njoftimi i plotë nga FMK (pa ndërhryje):

“Pas shume perpecish 30 ore rruge dhe tmerrit te perjetuar  nga termeti ne qytetin Kahramanmarashit te Turqise, ekipa e Kosoves ka arritur ne Stamboll”.

/Gazeta Express/