Ekipi i Kosovës në xhudo kthehet nga Bullgaria me gjashtë medalje - Gazeta Express
string(65) "ekipi-i-kosoves-ne-xhudo-kthehet-nga-bullgaria-me-gjashte-medalje"

Sporte tjera

Gazeta Express

16/07/2022 21:26

Ekipi i Kosovës në xhudo kthehet nga Bullgaria me gjashtë medalje

Sporte tjera

Gazeta Express

16/07/2022 21:26

Kosova mori pjesë me 7 garues në Kampionatin Ballkanik për Senior që u mbajt në Pazarxhik të Bullgarisë.

Ekipi i Kosovës aty fitoi 6 medalje, 1 të artë, 1 të argjendtë dhe 4 të bronzta.

Lexo Edhe:

Shpati Zekaj i artë (-100kg)

Erza Muminoviq e argjendtë (-52kg)

Loriana Kuka e bronztë (-78kg)

Dëbora Gjakova e bronztë (-57kg)

Muhamedin Veseli i bronztë (-60kg)

Dardan Cena i bronztë (-73kg)

Rios Kuka (-90kg) nuk ishte në ditën e tij të mirë.

Bashkë me ekipin ishin edhe trajnerët Zymer Zeka dhe Mustafë Veseli.