Ekipi i Kosovës mbërriti në Baku, nesër takohet me Azerbajxhanin - Gazeta Express
string(63) "ekipi-i-kosoves-mberriti-ne-baku-neser-takohet-me-azerbajxhanin"

Ekipi i Kosovës mbërriti në Baku, nesër takohet me Azerbajxhanin

Sport

Gazeta Express

24/02/2024 16:58

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur stërvitjen e parë të lehtë pas arritjes në Baku të Azerbajxhanit.

Federta e Basketbollit e Kosovës (FBK) bëri të ditur se në mbrëmje do të zhvillojë stërvitje në palestër, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Sfida ndaj Azerbajxhanit është në ora 14:00 me kohë të atjeshme, por në11:00 sipas kohës tonë lokale në Kosovë.

Sfida ndaj Azerbajxhanit do të jetë e dyta për “Dardanët” në kuadër të Rrethit të Parë parakualifikues evropian për Kupën e Botës 2027.

Kosova të enjten triumfoi 83:76 ndaj Irlandës, në ndeshjen që u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

/Gazeta Express/