Ekipet kosovare të volejbollit e nisin me humbje eksperiencën në Lojërat Mesdhetare - Gazeta Express
string(83) "ekipet-kosovare-te-volejbollit-e-nisin-me-humbje-eksperiencen-ne-lojerat-mesdhetare"

Sporte tjera

Gazeta Express

14/09/2023 11:25

Ekipet kosovare të volejbollit e nisin me humbje eksperiencën në Lojërat Mesdhetare

Sporte tjera

Gazeta Express

14/09/2023 11:25

Ekipet kosovare të volejbollit në rërë kanë nisur sot garat në Lojërat Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023.

Ekipi i meshkujve, Ermal Maliqi dhe Erjon Bajrami, pësuan humbje nga Franca, 2:0 (21:14 dhe 21:11) në sete, ndërsa vajzat Yllka Jashari dhe Melirona Avdullahu, u mundën nga Greqia, po ashtu 2:0 (21:11 dhe 21:10) në sete.

Lexo Edhe:

Vajzat janë në grupin D, të cilin e përbëjnë edhe Franca dhe Qipro, ndërsa djemtë në grupin A bashkë edhe me Greqinë dhe Marokun.

Takimet e radhës zhvillohen sot. /Gazeta Express/