Ejupi: Lum ne që e kemi legjendën Xhaka, lojtarin më të madh të Kosovës - Gazeta Express
string(69) "ejupi-lum-ne-qe-e-kemi-legjenden-xhaka-lojtarin-me-te-madh-te-kosoves"

Ejupi: Lum ne që e kemi legjendën Xhaka, lojtarin më të madh të Kosovës

Futboll

Gazeta Express

16/04/2024 13:21

Granit Xhaka së fundmi e fitoi titullin e kampionit të Gjermanisë, duke ia siguruar Bayer Leverkusenit këtë trofe historik.

Pa dyshim, ai i bëri krenarë krejt shqiptarët me suksesin e arritur pas eksperiencave pozitive paraprake me Baselin, Borussia Monchengladbachun e Arsenalin, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Përfaqësuesi zviceran mori lëvdata të mëdha nga të gjitha anët, ndërsa atë përmes një postimi në rrjetet sociale e ka çuar në qiell dhe e ka lavdëruar me të madhe edhe ish-presidenti i FC Prishtinës, Remzi Ejupi.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e presidentit historik të klubit më të madh në vend. /Gazeta Express/