Efektivi i policisë pezullohet nga puna, akuzohet për dhunë në familje - Gazeta Express
string(69) "efektivi-i-policise-pezullohet-nga-puna-akuzohet-per-dhune-ne-familje"

Shqiperi

Gazeta Express

13/06/2024 21:33

Efektivi i policisë pezullohet nga puna, akuzohet për dhunë në familje

Shqiperi

Gazeta Express

13/06/2024 21:33

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Vlorë-Gjirokastër), në bashkëpunim me Policinë e Vlorës kanë ndaluar punonjësin e policisë të Komisariatit Himarë F.XH., i dyshuar për kryerjen veprave penale “Përndjekje”, “Dhuna në familje”, “Mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, si dhe “Prodhimit, mbajtjes, blerjes apo shitjes pa leje të armëve të ftohta”.

Lidhur me këtë rast, ka reaguar ministri i Brendshëm Taulant Balla, i cili në një postim në rrjetin social shkruan:

Lexo Edhe:

Vijon procesi i vetëpastrimit të Policisë së Shtetit nga ata që turpërojnë vlerat e uniformës së Policisë. Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në bashkëpunim me DVP Vlorë kanë ndaluar punonjësin e policisë të Komisariatit Himarë F.XH., i dyshuar për kryerjen veprave penale “Përndjekje”, “Dhuna në familje”, “Mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” etj”.