Edita Tahiri: Pa u ndëshkuar Serbia, Kosova nuk duhet të shkoj në dialog - Gazeta Express
string(70) "edita-tahiri-pa-u-ndeshkuar-serbia-kosova-nuk-duhet-te-shkoj-ne-dialog"

Edita Tahiri: Pa u ndëshkuar Serbia, Kosova nuk duhet të shkoj në dialog

Lajme

Gazeta Express

27/09/2023 10:03

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri ka thënë se Kosova nuk duhet të shkoj në dilaogë, pa u ndëshkruar Serbia.

Pas situatës në veri nga BE dhe ShBA u kanë bërë thirrje të dyja palëve që t’i kthehen dialogur dhe të shmangen veprimet që nxisin më tej tensione.

Lexo Edhe:

Postimi i saj i plotë:

Pa u ndeshkuar Serbia, Kosova nuk duhet te shkoj ne dialog – eshte njesoj sikur ‘Ti me bisht e une pa djale’ thenie e vjeter e jona e fuqishme