Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit - Gazeta Express

Gazeta Express

29/06/2020 13:09

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

Gazeta Express

29/06/2020 13:09

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Twitter, Rama ka thënë se ka ardhur në Prishtinë për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas njoftimit të Speciales.

Rama thotë se kjo do të hyjë si njollë turpi e shekullit 21 në historinë botërore të drejtësisë.