Edi Rama mbron Albin Kurtin pas marrëveshjes për targat: S’jam aspak dakord me sulmet ndaj tij - Gazeta Express
string(92) "edi-rama-mbron-albin-kurtin-pas-marreveshjes-per-targat-sjam-aspak-dakord-me-sulmet-ndaj-tij"

Edi Rama mbron Albin Kurtin pas marrëveshjes për targat: S’jam aspak dakord me sulmet ndaj tij

Gazeta Express

24/11/2022 22:35

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dalë në përkrahje kryeministrit kosovar, Albin Kurti, pas arritjes së ujdisë mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave.

Rama përmes një cicërime në Twitter tha se nuk duhet që Kurti të sulmohet pse u soll si një kryeministër.

Lexo Edhe:

Sipas tij, kjo marrëveshje mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme.

“S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit pas marrëveshjes së duhur që fatmirësisht mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme! Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër është njësoj si t’i kërkosh hesap pse nuk mendon e flet njësoj si kur ishte në burg!”.

Kujtojmë se si pasojë e kësaj marrëveshje pati paknaqësi të shumta, ku sot pati edhe një aksion të organizuar nga PSD, para ndërtesës së Qeverisë.

Megjithatë, kjo marrëveshje u duartrokitë nga bashkësia ndërkombëtare.