Edhe Simonovski largohet nga Drita - Gazeta Express
string(34) "edhe-simonovski-largohet-nga-drita"

Futboll

Gazeta Express

01/06/2023 14:32

Edhe Simonovski largohet nga Drita

Futboll

Gazeta Express

01/06/2023 14:32

Largimet nga Drita nuk kanë të ndalur.

Marko Simonovski është futbollisti i radhës që i ka ndarë rrugët me klubin gjilanas, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

“Intelektualët” kanë njoftuar përmes faqes së tyre zyrtare se e kanë ndërprerë bashkëpunimin me sulmuesin e rrezikshëm, i cili në 70 ndeshje i realizoi 32 gola.

Bardhekaltrit e falënderuan futbollistin për kontributin dhe i uruan atij suksese.

Simonovski është lojtari i katërt që brenda pak ditësh largohet nga Drita pas Hamdi Namanit, Ilir Blakçorit dhe Ardian Limanit.

Drejtuesit e klubit kanë paralajmëruar largime të shumta nga ekipi gjilanas. /Gazeta Express/