Edhe Shpati Zekaj eliminohet nga Grand Slami i Parisit - Gazeta Express
string(54) "edhe-shpati-zekaj-eliminohet-nga-grand-slami-i-parisit"

Edhe Shpati Zekaj eliminohet nga Grand Slami i Parisit

Sport

Gazeta Express

04/02/2024 12:26

Edhe Shpati Zekaj është eliminuar nga Grand Slami i Parisit.

Xhudisti kosovar u eliminua në 1/8 e finales së kësaj gare.

Lexo Edhe:

Zekaj humbi luftën me ukrainasin, Anton Savytskiy, pasi mori tri dënime.

Ai garoi në kategorinë deri në 100 kilogramë.

Kështu, Kosova mbyll pjesëmarrjen në Grand Slamin e Parisit me një medalje të artë të Distria Krasniqit dhe një të bronztë të Akil Gjakovës.

/Gazeta Express/