Edhe Nora Gjakova siguron medalje në Grand Slam - Gazeta Express
string(47) "edhe-nora-gjakova-siguron-medalje-ne-grand-slam"

Edhe Nora Gjakova siguron medalje në Grand Slam

Sport

Gazeta Express

22/09/2023 11:50

Nora Gjakova është kualifikuar për në finale të Grand Slamit në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare në gjysmëfinale mposhti turken, Hasret Bozkurt, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Gjakova garon në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Ajo në çerekfinale fitoi me Ippon ndaj francezes, Priscilla Gneto.

Gjakova paraprakisht i fitoi me Ippon edhe dy përballjet tjera; ndaj polakes, Arleta Podolak, dhe gjermanes Seija Ballhaus.

Kësisoj, Nora Gjakova tashmë ka siguruar të paktën medaljen e argjendtë në këtë Grand Slam.

Synimi i saj tani është që të stoliset me të artën. /Gazeta Express/