Edhe një premierë tjetër më 7 dhjetor në Teatrin Kombëtar të Kosovës/ ‘Molly’ - Gazeta Express
string(74) "edhe-nje-premiere-tjeter-me-7-dhjetor-ne-teatrin-kombetar-te-kosoves-molly"

Edhe një premierë tjetër më 7 dhjetor në Teatrin Kombëtar të Kosovës/ ‘Molly’

Arte

Gazeta Express

01/12/2022 14:51

Pas premierës së suksesshme, më 28 nëntor, të shfaqjes “Club Albania”, Teatri Kombëtar i Kosovës do të mirëpret premierën e radhës të shfaqjes ‘Molly’. Provat e shfaqjes “Molly” kanë filluar ditë më par me koncept dhe regji të regjisores Sibel Abdiu dhe me aktorët Verona Koxha, Bujar Ahmeti dhe Afrim Muçaj.

Premiera e shfaqjes do të jepet në Amfiteatrin e TKK-së në Prishtinë me datën 7 dhjetor, ani pse ishte planifikuar të luhet më 3 dhjetor.

Lexo Edhe:

Një tjetër premierëdo të jetë e shfaqjes me titull “Gratë” vjen në fund të muajit Dhjetor në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, në regjinë e Nastazja Domaradzka me aktoret e jashtëzakonshme: Edona Reshitaj, Gresa Pallaska, Lumnije Sopi, Shengyl Ismaili, Sheqerie Buqaj dhe Xhejlane Godanci.

Shkruar nga: Agnesa Mehanolli, Brikena Sopi dhe Ulpianë Maloku

/Express