Edhe dy gola tjerë në ndeshjen Lazio – Bayern - Gazeta Express

Edhe dy gola tjerë në ndeshjen Lazio – Bayern

Sport

Gazeta Express

23/02/2021 22:09

Janë shënuar edhe dy gola në ndeshjen mes Lazios dhe Bayernit në Olimpicos.

Gjermanët janë duke i turpëruar italianët në shtëpinë e tyre, pas 50 minutave lojë po fitojnë 1-4.

Pjesa e parë është kryer 0-3, ndërsa me fillim në atë të dytin, Acerbi e dërgoi topin në portën e gabuar duke shënuar autogol për 0-4 në minutën e 47’.

Lazio e ngushtoi epërsinë menjëherë, Correa shënoi për 1-4 në minutën e 49’, raporton Express.