E përplasi me makinë, shqiptari ia lë fajin të resë greke - Gazeta Express
string(56) "e-perplasi-me-makine-shqiptari-ia-le-fajin-te-rese-greke"

Shqiperi

Gazeta Express

24/11/2022 15:32

E përplasi me makinë, shqiptari ia lë fajin të resë greke

Shqiperi

Gazeta Express

24/11/2022 15:32

Është zbardhur dëshmia e 26 vjeçarit shqiptar i cili përplasi dhe tërhoqi zvarrë më makinë një studente 21-vjeçare në qendër të Selanikut në orët e para të mëngjesit të 22 nëntori.

“Nëse do të kishte kaluar te vizat e bardha, s’do të kishte ndodhur asgjë. 20 metra më lart kishte viza të bardha. U largova nga vendngjarja, sepse kisha frikë, sepse nuk kam leje qëndrimi për në Greqi.”, mësohet se ka thënë shqiptari.

Lexo Edhe:

26-vjeçari shqiptar i cili rezulton personazh me precedent penal për trafikim të lëndëve narkotike, ka shprehur keqardhje para drejtësisë greke se për lëndimet e rënda trupore që i shkaktoi të resë, raporton protothema.gr.