E krijoi para gjashtë viteve, hiti i Bebe Rexhës “Meant to be” ende në top-lista - Gazeta Express
string(77) "e-krijoi-para-gjashte-viteve-hiti-i-bebe-rexhes-meant-to-be-ende-ne-top-lista"

E krijoi para gjashtë viteve, hiti i Bebe Rexhës “Meant to be” ende në top-lista

Muzike

Gazeta Express

04/03/2024 21:45

Edhe 6 vite pas publikimit, hiti “Meant to be” i Bebe Rexhës në bashkëpunim me dyshen Florida Georgia Line prek sërish maja klasifikimesh.

Kënga e yllit të muzikës Pop me origjinë shqiptare u rendit e para në klasifikimin e parë vjetor të publikuar për hitet e muzikës Country nga BBC Radio 2.

Lexo Edhe:

“Meant to be” kryeson listën me 10 këngë ku bëjnë pjesë edhe Islands in the Stream nga Dolli Parton dhe Keni Roxhers e 1983-shit, apo ikona “Take me Home, Country Roads” nga John Denver e vitit 1971.

 “Ment tu bi” u rendit muajin e kaluar mes këngëve më të shitura në historinë e Shtetet e Bashkuara, duke e futur Bebe Rexhën në listën ku bëjnë pjesë edhe këngëtare të famshme si Taylor Swift.