E konfirmon Ronaldinho, pozitiv për COVID-19 - Gazeta Express

Gazeta Express

25/10/2020 22:33

E konfirmon Ronaldinho, pozitiv për COVID-19

Gazeta Express

25/10/2020 22:33

Të gjithë e njohim si njërin nga lojtarët më të dashur dhe më fantastik që ka pasur bota e futbollit.

Bëhet fjalë për ish-lojtarin e Barcelonës, PSG-së dhe Milanit, brazilianin Ronaldinho.

Përmes një adresimi në rrjetet e tij sociale, Ronaldinho i ka njoftuar ndjekësit e tij se ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19.

Duket se Ronaldinho nuk e ka marr me panik këtë lajm pasi shihet i buzëqeshur, ashtu siç ishte gjatë gjithë karrierës së tij futbollistike.