E konfirmon Manastirliu: Një foshnje 2- muajshe me covid19 e shtruar tek Infektivi, ka simptoma - Gazeta Express

E konfirmon Manastirliu: Një foshnje 2- muajshe me covid19 e shtruar tek Infektivi, ka simptoma

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 21:27

Një foshnje 2 muajshe është infektuar me Covid-19 dhe është i shtruar në spitalin infektiv pasi ka shfaqur simptoma.

Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”

“Kemi një rast të një fëmije 2 muajsh që është shtruar në spitalin pediatrik në shërbimin e infektivit bashkë me të ëmën e vet.

I ka dhënë pasojë Covidi, është rasti i parë që ne kemi një fëmijë të shtruar në spitalin infektiv që kërkon trajtim mjekësor së bashku me nënën e tij.”, tha ministrja.