E konfirmon Batatina: “Dy futbollistë të Llapit janë pranë daljes në Evropë” - Gazeta Express

E konfirmon Batatina: “Dy futbollistë të Llapit janë pranë daljes në Evropë”

Instant

Gazeta Express

24/05/2020 23:31

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka konfirmuar se dy futbollistë të skuadrës së tij janë shumë pran daljes në Evropë.

Bëhet fjalë për Valmir Veliun dhe Hajdin Salihun.

Ai konfirmoi diçka të tillë në ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, derisa tregoi se njëri do të shkojë në Gjermani dhe tjetri në Kroaci, duke mos zbuluar shumë detaje.

“Dua të them se kam dy futbollistë – Valmir Veliu dhe Hajdin Salihu – që do t’i dërgoj në Evropë, jemi pranë finalizimit të marrëveshjes. Hajdini do të shkojë në Kroaci, kurse Valmiri në Gjermani”, deklaroi Batatina. /Gazeta Express/