E kalon edhe portierin dhe shënon gol të bukur në Gjermani, 4:0 - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

22/05/2020 22:11

E kalon edhe portierin dhe shënon gol të bukur në Gjermani, 4:0

Futboll

Gazeta Express

22/05/2020 22:11

Hertha është duke e shkatërruar Union Berlinin.

Pjesa e parë u mbyllë 0-0 dhe me këtë u mendua se pjesa e dytë gjithashtu do të jetë e barabartë.

Por, jo ndodhi e papritur.

Vendasit kanë arritur të shënojnë 4 gola deri më tani.

Fillimisht në minutën e 51′ realizoi Vedad Ibisevic, në atë të 52′ Dodi Lukebakio për 2-0 në atë të 61′ Matheus Cunha për 3-0 dhe në minutën e 77’ Dedryck Boyata për 4-0, raporton Gazeta Express.