Dyshimet, 3 persona të tjerë të infektuar me koronavirus në Elbasan - Gazeta Express

Dyshimet, 3 persona të tjerë të infektuar me koronavirus në Elbasan

Shqiperi

Gazeta Express

01/04/2020 22:25

Rritet në mënyrë shqetësuese numuri i të prekurve me Codiv-19 në Elbasan. Nga  5 që ishte numrit të prekurve shkoi në 8 raste.

Burime të ABC News njoftojnë se rastet e reja janë nga e njëjta familje. Nëna 52-vjeçare dhe 2 vajzat e saj 25 dhe 22 vjeç.

Të njëjtat burime treguan se 52 vjeçarja e infektuar është punonjëse e një banke të nivelit të dytë. Banka ky punon e prekura ka në staf prej 23 punonjësish.

Pasditen e së martës të gjithë familjarëve u janë marrë tamponët dhe përgjigjja e mbërritur këtë mbrëmje tregoi se tre prej tyre janë pozitive.

3 rastet më të reja të prekur nga infeksioni dyshohet se rreth datës 14 mars kanë patur kontakt me presona të tjerë të konfirmuar  pozitiv.