Dy ushqime rrisin sheqerin në gjak në mënyrë të papritur - Gazeta Express
string(56) "dy-ushqime-rrisin-sheqerin-ne-gjak-ne-menyre-te-papritur"

Dy ushqime rrisin sheqerin në gjak në mënyrë të papritur

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

18/12/2023 20:12

Hulumtimi në marrëdhënien komplekse midis sheqerit në gjak dhe shtimit të peshës zbulon një marrëdhënie që shpesh ndikohet nga zgjedhjet e papritura dietike.

Edhe pse ndikimi i sheqernave të rafinuara dhe karbohidrateve të përpunuara në sheqerin në gjak është i njohur mirë, nuk do të dyshonit se fajtorët qëndrojnë në ushqimet në dukje të padëmshme, shkruan SheFinds.

Lexo Edhe:

Disa ushqime në dukje të padëmshme mund të rrisin nivelet e sheqerit në gjak, duke çuar në shtim të padëshiruar në peshë. Kuptimi i këtij ekuilibri kompleks është kritik për ruajtjen e shëndetit optimal.

Michelle Saari, një eksperte në projektin EHealth, zbuloi dy ushqime të papritura “të shëndetshme” që mund të kontribuojnë në rritjen e sheqerit në gjak dhe shtimin e peshës. Bëhet fjalë për jogurtet me shije me drithërat.

Kos me aromë

Jogurtet me shije pa yndyrë, që shpesh konsiderohen si një zgjedhje më e shëndetshme, mund të kontribuojnë pa dashje në sheqer të lartë në gjak dhe shtim në peshë. Edhe pse këta kos janë “të tregtuar si të ulët” me yndyrë, ata shpesh përmirësojnë shijen duke shtuar sasi të konsiderueshme sheqeri.

Përmbajtja e lartë e sheqerit, e kombinuar me mungesën e yndyrës, mund të çojë në një rritje të shpejtë të sheqerit në gjak, duke shkaktuar një përgjigje të insulinës që mund të nxisë ruajtjen e yndyrës. Përveç kësaj, mungesa e yndyrës mund të komprometojë ngopjen, duke çuar potencialisht në mbingrënie.

Drithërat

Ndërsa shumë i konsiderojnë drithërat e etiketuara “të shëndetshme” si një opsion ushqyes për mëngjesin, disa mund të kontribuojnë në rritjen e sheqerit në gjak dhe shtimin e mundshëm të peshës. Disa drithëra në dukje të shëndetshme mund të përmbajnë sheqerna të fshehura dhe karbohidrate të rafinuara, të cilat mund të çojnë në një rritje të shpejtë të niveleve të glukozës në gjak pas konsumimit. Kjo rritje shkakton një përgjigje të insulinës që, me kalimin e kohës, mund të kontribuojë në shtimin e peshës dhe rezistencën ndaj insulinës.

“Shumë drithëra të etiketuara si të shëndetshme, duke përfshirë ato me fruta apo aromatizues të shtuar, përmbajnë 10-20 gram sheqer dhe 200-300 kalori për racion. Sheqernat e shtuara dhe përmbajtja e ulët e fibrave të drithërave mund të shkaktojnë një rritje të shpejtë të sheqerit në gjak dhe një konsum më të lartë total të kalorive, “thotë Saari.