Dy tramvajë përplasen në Turqi, mbi 20 të plagosur - Gazeta Express
string(49) "dy-tramvaje-perplasen-ne-turqi-mbi-20-te-plagosur"

Lajme

Gazeta Express

09/06/2023 13:54

Dy tramvajë përplasen në Turqi, mbi 20 të plagosur

Lajme

Gazeta Express

09/06/2023 13:54

Dy tramvajë janë përplasur kokë më kokë në Turqi, duke lënë të plagosur mbi 20 persona.

Aksidenti hekurudhor ka ndodhur këtë të premte në mëngjes në Samsuda. Është dashur ndihma e zjarrfikëseve dhe mjeteve të veçanta për të nxjerrë pasagjerët nga tramvajët. Ata janë dërguar në spitalet pranë vendngjarjes, ndërsa nuk raportohet për viktima.

Lexo Edhe:

Ende nuk dihen shkaqet që bënë që dy mjetet të jenë në të njëjtën kohë përballë njëri-tjetrit. Për ngjarjen, ka nisur një hetim.