Dy terroristët serbë të arrestuar në Banjskë dërgohen në Gjykatë (Pamje) - Gazeta Express
string(72) "dy-terroristet-serbe-te-arrestuar-ne-banjske-dergohen-ne-gjykate-pamje-2"

Dy terroristët serbë të arrestuar në Banjskë dërgohen në Gjykatë (Pamje)

Lajme

Gazeta Express

26/09/2023 10:07

Dy serbët e dyshuar për terrorizëm janë sjellë sot në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku do të mbahet seanca për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë.

Kujtojmë se mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniq, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës.

Lexo Edhe: