Dy të prekur me COVID-19 në gjendje të rëndë - Gazeta Express

Dy të prekur me COVID-19 në gjendje të rëndë

Lajme

Gazeta Express

26/05/2020 9:11

Nëntë të prekur me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës. Për gjendjen e tyre ka dhënë detaje Klinika Infektive, raporton Express.

Sipas raportit të kësaj klinike, dy prej të infektuarve janë në gjendje të rëndë, derisa dy raste të tjera po trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

“5 raste janë në gjendje stabile, dy raste trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. Në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste të tjera në gjendje të rëndë”, thuhet në njoftim. /Gazeta Express