Dy raste me Covid-19 në Sarandë, të infektuarit ishin kthyer nga Greqia - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

04/08/2020 21:03

Dy raste me Covid-19 në Sarandë, të infektuarit ishin kthyer nga Greqia

Shqiperi

Gazeta Express

04/08/2020 21:03

Minsitria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 2 raste të reja në fshati Kulluricë, Sarandë.

Bëhet me dije se personat e prekur nga Covid-19 kishin pak ditë që ishin kthyer nga Greqia, ku dyshohet se janë infektuar.

Ndërkohë, ka nisur hetimi epidemiologjik i rasteve dhe dy personat e infektuar janë karantinuar.

Kujtojmë që sot u shënua numri më i lartë i të infektuarve që nga fillimi I pandemisë. Ditën e sotme 4 perona e humbën betejën me koronavirusin,k ndërsa u shënuar edhe 130 raste të reja.