Dy pjesëtarë të FSK-së trajnohen nga KFOR-i, do marrin pjesë në garën për Luftëtarin Më Të Mirë - Gazeta Express
string(94) "dy-pjesetare-te-fsk-se-trajnohen-nga-kfor-i-do-marrin-pjese-ne-garen-per-luftetarin-me-te-mire"

Lajme

Gazeta Express

20/03/2023 18:51

Dy pjesëtarë të FSK-së trajnohen nga KFOR-i, do marrin pjesë në garën për Luftëtarin Më Të Mirë

Lajme

Gazeta Express

20/03/2023 18:51

Garda Nacionale e Iovas ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjete sociale se dy ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë trajnuar nga pjesëtarë të KFOR-it amerikan në Kampin Bondsteel dhe pritet të marrin pjesë në garën për Luftëtarin më të mirë.

Kjo garë prestigjioze, mbledh ushtarë nga e gjitha bota në SHBA për të dëshmuar shkathtësitë e tyre luftarake.

Lexo Edhe:

Dy ushtarët, Astrit Gashi dhe Sokol Hoxha, do të udhëtojnë në SHBA pas disa javësh.

“Miqtë tanë në Komandën Rajonale të KFOR-it-Lindje së fundi ndihmuan në trajnimin e 2 anëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës për detyrat dhe stërvitjet e luftëtarëve Kamp Bondsteel”, thuhet në njoftim.

“Pas pak javësh, OR-5 Atrit Gashi & OR-3 Sokol Hoxha do të udhëtojnë me sponsorët e tyre për të garuar në Garën e Luftëtarit më të Mirë të IA-s”, përfundon njoftimi. /Gazeta Express/