Dy nxënësit e vrarë janë nga fshati Gllogjan - Gazeta Express
string(44) "dy-nxenesit-e-vrare-jane-nga-fshati-gllogjan"

Lajme

Gazeta Express

26/11/2021 20:53

Dy nxënësit e vrarë janë nga fshati Gllogjan

Lajme

Gazeta Express

26/11/2021 20:53

Kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj ka konfirmuar se tre persona janë vrarë sonte pas gjuajtjes me armë zjarri ndaj autobusit që po barte nxënësit.

“Shoferi ka vdekur në vend derisa dy prej nxënësve kanë ndërruar jetë në spital”, tha Ramosaj.

Lexo Edhe:

Ramosaj tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në Deçan.

Ai tregoi se dy nxënësit, një djalë dhe një vajzë janë nga fshati Gllogjan, dhe mbiemrat e tyre janë Mustafaj dhe Hamzaj.